• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Akıntı Seyri
Filika
Site Haritası

Anasayfa

KANO

 Her iki ucu sivri, düz dipli, hafif ve elde taşınabilen tekne. Ağaç kütüğünün oyulmasıyla yapılan "oyma kayıklar" da bu adla anılır. Günümüzde spor ve eğlence maksadıyla kullanılan kanolar, çoğunlukla sert ağaçtan, kalıplanmış plastikten, alüminyumdan, cam elyaftan veya ahşap üzerine gerilmiş çadır bezinden yapılır. Kano sporu adıyla, hızlı akıntı ve azgın dalgalı ırmaklarda tabii ve sun’i engelleri aşmada kullanılır. Tek bir pagayla yürüyen, hafif ve portatif teknedir.HELIOS 

KANO - FAMILY - SWAN - SIT-ON - 2 KİŞİLİK - 380 CM - MAVİ/BEYAZ (FULL AKSESUAR)


Ürün Hakkında

  • Y:40 x G:86 x U:380 cm
  • 2 adet kamış tutucu
  • 2 adet yumuşak sırt oturağı
  • 2 adet kürek
  • 2 adet saklama alanı
Fiyatı:3.797,00-TL.

Eastmarine.Com


Marmaris Kalesi

Kordinatları : 36° 51′ 5″ N 28° 16′ 30″ E 


Kalenin ilk olarak İyonlar döneminde (M.Ö. 1044) yapıldığına ve sonrasında da Büyük İskender döneminde yenilendiğine inanılıyor. Marmaris Kalesi, Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1522 Rodos seferi öncesinde tekrar yenilenmiş ve genişletilmiş. I.Dünya Savaşında ise Fransız donanması tarafından topa tutulmuş ve büyük zarar görmüş. Kale 1970'lere kadar barınma alanı olarak kullanılmış. Kalede toplam 18 adet oda, bir çeşme ve ark bulunmakta. Son olarak kale 1980-1990 yılları arasında restore edilerek 1991 yılında müze haline getirilmiş. Kalenin 7 tane kapalı alanı var. Bunlarda 2 tanesi arkeoloji salonu ve 1 tanesi de etnoğrafya salonu olarak düzenlenmiş durumda. Kalan bölümler ise sanat galerisi ve depo olarak kullanılmaktadır.

Marmaris Müzesi

Marmaris Kalesi ve Müzesi denmesinin sebebi Marmaris Müzesinin kale içinde bulunmasındandır. Marmaris deniz kıyısında bir liman şehri olması sebebiyle bir çok medeniyetle temasta bulunmuştur. Marmaris etrafında bulunan koylarda ve deniz içinde birçok amfora bulunmuştur. Antik çağlara da ev sahipliği yaptığından bir çok antik eser Marmaris Müzesi içinde sergilenmektedir. Helenistik, Bizans ve Roma dönemlerine ait olan amforalar yanı sıra , Knidos antik kenti, Burgaz ve Hisarönü bölgelerinde yapılan kazılar sonucu bulunan çanak çömlek, sikke, cam eşyalar, takı ve süs eşyaları da Marmaris Müzesinde sergilenmektedir.

PaellaRİP AKINTISI

Kıyıda, dizlere ancak gelen suda, yüzünüz karaya dönük, iki ayağınız yan yana veya biraz açık, kumsala doğru bakarken, birden ayağınızın altındaki kumun denize doğru çekildiğini hissedersiniz.Eğer, şaşkınlığı üzerinizden atamazsanız, ayaklarınız denize doğru çekilirken, yüzükoyun suya düşer ve bir avuç suda boğulabilirsiniz.
Ya da, yüzünüz denize bakarken, ayağınızın altındaki kumun denize doğru çekildiğini fark ettiğinizde paniğe kapılırsanız, sırt üstü suya düşer, altınızdaki kum devamlı denize doğru kaydığı için, ayağa kalkamaz ve bir karış suda boğulabilirsiniz.Kıyıdan, yani plajdan denize doğru olan bu akıntıya ya da dalgaya Rip Dalgası denir.


Yarış Kuralları
2018 Tayk Yarış Takvimi
2018 Bayk Yarış Takvimi