• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Yeni Multibeam Z-Boat

Yeni Multibeam Z-Boat

 Tekne ve HYPACK 

Teledyne Oceanscience ve Teledyne Odom hidrografi işbirliğiyle  ABD Hydro 2015 Konferansı'nda bir multibeam echosounder donanımlı Z-Boat 1800  uzaktan kumandalı prototip tekne ilk kez  tanıtıldı.


1.8 metrelik  orjinal sarı rengiyle  bu tekne, tüm nehirler, göller ve endüstriyel su kanallarında öncü olan çalışmalarını  tüm dünyaya kanıtlamaya niyetli. Erişimin kısıtlı olduğu alanlarda veya bir insan ve teknenin giremiyeceği  güvensiz olduğu düşünülen yerlerde Z-Boat rahatlıkla kullanılır. Kullanıcıların bir multibeam echosounder  veya detaylı mühendislik araştırmaları yapmak bu tekne ile mümkün olabiliyor, ölçme görevleri ve araştırma yelpazesini genişletmek mümkün, nehir şekillerini ve altyapısı hakkında bilgiler sunabiliyor. Yeni Z-Boat elle kıyıdan kontrol edilen veya MSubs Ltd. (İngiltere) ile ortaklaşa geliştirilen navigasyon / hattı kullanarak bağımsız olarak çalıştırılabilir. 

Uzaktan manuel kıyı kontrol sistemini kullanarak Z-Boat sürüşü sorunsuz olarak başarılmıştır aynı zamanda kıyı da kendi bilgisayarınızda kendi araştırmanızı ve batimetri verileri gözlemlemek. Gemide Teledyne Odom Mb1 ile 512 kirişler önceki tek ışınlı sonar seçenekleri karşı veri kullanılabilirliği  potansiyel muazzam bir gelişme gösteren,  120deg şeridi yapılandırılmıştır. On-board bilgisayar multibeam echosounder güç ve HYPACK Z-Boat PC'de çalışan ile bu kombinasyon aynı anda toplanan coğrafi referanslı veri kümeleri için daha fazla araç ve sensörler eklenebilmektedir.

Örneğin, LiDAR görüntüleri Z-Boat ile elde edilebilir yüzeyin su seviyesi denetimi ve alt yüzey topografya için. Diğer kompakt multibeam iskandillerle için alternatif Z-Boat yapılandırmaları ve telemetri seçenekleri ile kullanıcıların mevcut Z-Boat dağıtım ve sistemleriyle sonarı kendi seçtikleri amaç doğrultusunda kullanabiliyorlar

 
Yarış Kuralları