• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ACR Electronics Inc ,Yeni AIS ÜrünüACR Electronics Inc ,Yeni AIS Ürünü

 Güvenlik ve hayatta kalma teknolojilerinde dünya lideri ACR Electronics, Inc yeni A ve B Sınıfı AIS (Otomatik Tanımlama Sistemi) alıcı-vericilerini Piyasaya sundu.

AISLink CA1 ve AISLink CB1 kendi onboard donanımları içine AIS teknolojisini dahil ederek güvenliği geliştirmek isteyen tekneler ve yatlar için idealdir, kompakt, güvenilir ve kolay kullanımlı cihazlardır.

Su geçirmez tasarımı ile, ACR AISLink CB1 özellikle yüksek tıkanıklık veya görünürlüğü zayıf alanlarda seyir güvenliğinin artırılmasını sağlamaktadır.Cihaz verileri şaşırtıcı bir hız sayesinde geminin adını, poziyonunu,kaordinatlarını,tekne sınıfını veya hızını gönderir yakındaki tekneler ve gemiler bu kablosuz seyir verilerini alır

Kullanıcılar, aynı zamanda alandan tasarruf ederken cihazın kurulumu ve montajı

fazla zaman almamaktadır dış antene monte edilebileceği gibi opsiyonel olarak GPS anteni de vardır.

 En son AIS düzenlemelerine, Dünya çapında sertifikalı navigasyon sistemleri ile sorunsuz etkileşim sağlar NMEA0183 ve NMEA2000 veri çıkışı bulunmaktadır.

Kullanıcılar ayrıca AIS ile diğer gemilerden gelen verileri görürken tanımlayıcı bilgi iletişimini kapatarak kendi gizliliğini ve güvenliğini sağlarlar, sessiz mod’da vericiyi yerleştirmek de mümkün.

A sınıfı seçeneği, çok yönlü AIS(Otomatik Tanımlama Sistemi)  Link CA1 yüksek iletisim gücü ve bilgilerini içeren GPS özellikli,ticari standart sistemidir.

Kritik güvenlik ve seyir bilgileri açıkça izlemek için geliştirilen cihaz,çok dilli yeteneğe ve geniş, yüksek görünen tek renkli LCD ekran ile kolay kullanımlı grafik arayüze sahiptir NMEA 0183 arabirimi aracılığıyla navigasyon sistemleri ile sorunsuz bir şekilde etkileşim sağlar ve kurulumu çok kolaydır.

Ek özellikler göndermek ve aktif AIS sistemi alarm ve spesifik telsiz bilgilerinin şifre koruması gösteren AIS metin mesajları ve alarm bildirimi almak gibi bir yeteneğide sahiptir.

AIS Link’in CA1 ve CB1 ürünleri USCG(Amerikan Sahil Güvenlik) sisteminde AIS(Otomatik Tanımlama Sistemi) bulunması zorunluluğu bulunan tekneler ve gemiler için uygundur.

 

Yarış Kuralları