• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Vira DemirVira Demir
Vira Demir
504 sayfa -- Kuşe-- Ciltli -- 23 x 31 cm 
Sadun Boro
Denizler Kitabevi / Sadun Boro Eserleri Dizisi / İstanbul, 2010, 6. Basım 
 
Vira Demir'in bu genişletilmiş ve güncellenmiş yeni baskısı daha güvenli ve keyifli seyirler yapmanıza yardımcı olacaktır. Kitabın daha önceki baskısı İstanbul'dan Antalya'ya kadar olan yolculuğu anlatıyordu. Genişletilmiş altıncı baskı ise İstanbul'dan İskenderun'a kadar olan bölge için bir rehber niteliğinde...
 
Denize, rüzgara, tuza, yeşile, insana karışmış bir yaşam. Sadun Boro Vira Demir'de, denizin çağrısına uyarak atıldığı yarım asırlık bir serüvenin tüm birikimini deniz tutkunlarıyla paylaşıyor.
 
Sadun Boro nun denizcilerin irili ufaklı birbirinden güzel koyları ve limanları en ücra yerlerine kadar güvenle gezmeleri için hazırladığı bu rehber, koy haritalarını, limanların son durumunu, derinlikleri, tehlikeli sığlıkları, rüzgarları, demir yerlerini, konaklanabilecek koyları, fenerlerden hastane telefon numaralarına kadar gereksinim duyulabilecek bilgileri içeriyor.
 
Vira Demir'de ayrıca, yol üstünde görebileceğiniz antik kentlerin kısa hikayelerini, yolculuğunuz sırasında sofranızı zenginleştirecek deniz ve yöre yemeklerini ve işinize yarayacak denizcilik bilgi ve terimlerini bulabilirsiniz.
Yarış Kuralları