• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

OnCourse

Kuşların ve deniz kaplumbağalarının Dünya'nın manyetik dalgalarını takip ederek doğal yollarla kullandığı rota planlamasını taklit eder kısaca yüzücü navigasyonuda diyebiliriz. Böylece sporcu kendi kişisel performansını açık denizlerde yüzerken geliştirebilir, hedefine yüzerken "zig-zag" dediğimiz olayı minimum seviyeye indirebilir.
Gitmek istediğiniz hedefe sadece bakmanız ve gözlük üzerinde bulunan düğmeye basmanız yeterli,İki göz merceğindeki LED’i yeşil olarak yandıktan sonra yüzmeye hazırsınız. Hedeflediğiniz noktayı sabitleyen ve bunu klavuz alan gözlük  siz yüzerken doğru noktada olup olmadığınızı iki adet LED ışığının renk değişimleriyle ve yüzücünün buna vermis olduğu doğru reaksiyonlarla yönünü hiç şaşırmadan ve rotadan sapmadan hedeflenen notaya varabiliyor. Her iki LED yeşil kalması için yüzücünün hedef odaklı yüzmesi gerekmektedir.Diyelim ki iki LED yeşil iken sol mercekteli LED sarıya döndü ve sağ mercekteki LED ise mavi’ye döner bu rotadan saptığınız anlamına gelir, biraz daha aynı açıyla rotanızdan saparsanız az evvel sarı olan led kırmızı mavi olan led ise sarı olur iki yeşil led doğru rotada olduğunuzu gösterir, Yüzücü yüzerken doğru reaksiyonları verdiği taktirde bu örneğini vermis olduğumuz durumun tam tersi kademeli olarak tekrar edecek ve her iki  göz merceğindeki LED’leri yeşile çevirmesiyle rotasına geri dönebilecektir.Bu gözlüklerde rüzgar ve su akımları ile yanal kuvvet bileşenleri bulunmaktadır yüzücü nefes almak içini başını çevirdiğinde LED’ler doğru istikrarda kalır.İlk hedef ulaşıldığında, yüzücü yukarıda listelenen adımları tekrarlayarak yeni bir hedef tayin edebilir veya sisteme önceden tanımlanmış hedefe yüzücünün bir kafa hareketiyle geçmekte mümkün.

Oncourse gözlükler su geçirmez ve herhangi bir USB Port sayesinde 45 dakika veya daha az bir zamanda tamamen şarj olur.Pil gücünden tasarruf etmek içinse gözlük hareket sensörü sayesinde hiç hareket etmezse 5 dakika içinde sistem otomatik olarak kendini kapatır.

Inner Orbit Fit

Bu model’de göz uyumu çok önemlidir, yüzücüler için tasarlanmış gözü içine alan ve yüzücünün  göz çukurunun içine oturan bir dizayna sahiptir.Bu tip gözlük alışkanlığana sahip olan yüzücülerin kullanması için geliştirilmiştir.Şık ve fonksiyonel’dir.Yüzücüler en iyi kişisel performanslarını bu gözlük sayesinde zig zag yapmadan ulaşmalarına yardımcı olacaktır. Bu gözlük yumuşak silikon contaları sayesinde hem konforlu hemde dayanıklıdır.Polarize lenslerİ, buğu önleyici kaplaması, UV koruması,sayesinde iyi bir görüş sağlar. Herhangi bir USB portu ya da şarj cihazı ile şarj edilebilir.

Mid Orbit Fit

Bu model de aynı Inner Orbit Fit’te bulunan tüm özellikler mevcut olup tek farkı yüzücünün göz çukur yapısına bağlı olarak biraz daha geniş kavisli oturmasıdır.


https://www.oncoursegoggles.com/

Yarış Kuralları