• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

JK6 HANUMANby Cory Silken

Tarihçesi

Orjinali 1937' yılında “Endeavour II’’ adıyla Nicholson's Yard'da çelikten inşa edildi ve Charles Nicholson tarafından tasarlandı. “Endeavour II”,  Amerika Kupa Yarışlarında diğer J'lerle yarışması için inşa edildi. Su hattını 87ft'e çıkardı ve “Ranger” a meydan okudu başabaş bir mücadele verdi ama onu geçemedi. Orijinal Endeavor II, 1968'de hurdaya çıkarıldı.YENİDEN İNŞASI

J sınıfı yat Endeavur 1989 yılında yeniden kurulmasından sonra, Amsterdam'dan Dykstra Donanma Mimarları, bugüne kadar yapılmış en büyük J'nin kopyasını tasarlamak için işi üstlendi.

Vollenhove'den Royal Huisman, Tommy Sopwith'in güzel 41.3m / 135.5 “Süper J” sınıfı yat Endeavour II'nin modern bir rekreasyonu için görevlendirildi.

J-Serisi Birliği kurallarına göre, bazı tasarım özellikleri tarihsel olarak kısıtlıdır, ancak performans, yelken alanına, balast oranına, anı ve yapı malzemelerine daha esnek bir yaklaşımla optimize edilebilir. Sonuç olarak, Dykstra Donanma Mimarları, Aleatar'daki Endeavour II’nin gövdesini inşa ederken Charles E Nicholson'ın özgün tasarımına sadık kalarak teknenin potansiyelini tamamıyla ortaya çıkarması adına karbon kompozitleri ve teçhizatlarını uyarlamışlardır. Bu tutkuyu daha da ileriye taşımak için Royal Huisman, tek başına bir kanat birimi olarak en uygun direk ve yelken konfigürasyonunu oluşturmak için deniz mimarları, bağımsız Carew Group, usta yelkenciler North Sails ve spar yapımcıları Rondal ile birlikte çalışmışlardır.


by Cory Silken

Teknenin iç dizayn ve tasarımı İç mimar Pieter Beeldsnijder tarafından el yapımı Fransız Ceviz ağacından ve dönemine uygun  tasarım referansları göz önüne alınanarak yapılmıştır.Geleneksel malzemelerin üzerine, modern bir süper yatın yüksek konfor standartlarının hassas bir şekilde birleşimidir, Geçmiş dönemlerin tüm sıcaklığını ve atmosferini hissedebilirsiniz.

Hanuman'ın 2009 yılında J-Serisi yarışlarına katılmasıyla büyük ilgi görmüştür.by Onne Var Der Wal

KATILDIĞI YARIŞLAR

2012 – competed at St Barths Bucket Regatta
2012 – competed at Caribbean Superyacht Regatta and Rendezvous BVI
2012 – competed at Newport Bucket Regatta, coming 3rd overall
2013 – won her race in Division A of the Loro Piano Superyacht Regatta, BVI, beating Endeavour by 4 seconds on corrected time.
2013 – won all four races and J Class overall at St Barths Bucket
2013 – won three races and J Class overall at Superyacht Cup, Palma
2013 – competed and won one race at Les Voiles de St Tropez, taking second overall in the J Class.
2014 – competed in Menorca Maxi Regatta, Mahon
2014 – competed in Superyacht Cup Palma regatta winning the Kings Hundred Guinea Cup tied with Lionheart
2017 – won St Barths Bucket on a countback from Velsheda
2017 – competed in the America’s Cup Superyacht Regatta
2017 – competed in the America’s Cup J Class Regatta
2017 – competed in the J Class World Championship, Newport RI

Yarış Kuralları